Історія кафедри

Кафедра безпеки життєдіяльності була створена у грудні 1995 р. в складі будівельного факультета Черкаського інженерно-технологічного інституту. Очолив кафедру д.т.н., професор В.Д. Захматов. Після реорганізації кафедри 29 березня 1999 р. до її складу увійшла кафедра будівельних конструкцій, і кафедра отримала нову назву – безпеки життєдіяльності та будівельних конструкцій.

Кафедра на той час мала в своєму складі 12 викладачів, завідувача лабораторіями, навчального майстра та двох старших лаборантів. З 2001 р. кафедру очолював доцент, кандидат технічних наук Битько Микола Макарович.  Склад кафедри з часом зростав та змінювався.

1 березня 2004 р. кафедра безпеки життєдіяльності була виділена в окремий структурний підрозділ. Посаду завідувача кафедри обійняв професор, доктор технічних наук, заслужений діяч науки і техніки УРСР, дійсний член Академії інженерних наук України, дійсний член Нью-Йоркської академії наук Биков Валентин Іванович.

З 1 квітня 2015 р. кафедру очолив доцент, кандидат технічних наук Ротте Сергій Вікторович.

Сьогодні, кафедра безпеки життєдіяльності розташована в четвертому навчальному корпусі, має дві спеціалізованих кабінети: «Безпеки життєдіяльності» та «Охорони праці».  Кафедра налічує шість викладачів.