Ви тут: ЧДТУ Будівельний факультет Кафедра безпеки життєдіяльності Новини кафедри Доцент Тетяна Портянко прийняла участь в ролі спікера у «Днях валідації- 2019»
Середа, 01 травня 2019 19:29

Доцент Тетяна Портянко прийняла участь в ролі спікера у «Днях валідації- 2019»

Традиційно, кожної весни, в м. Києві проходить  міжнародна конференція «Дні валідації». Головним організатором якої є група компаній «ВІАЛЕК», яка   здійснює в країнах СНД професійне навчання, міжнародну сертифікацію, консалтинговий супровід в сфері належних виробничих практик (в т.ч. валідація, управління ризиками), проведення конференцій та розповсюдження навчальної літератури з даної тематики.

Цього року до участі в конференції в ролі спікера була запрошена доцент кафедри безпеки життєдіяльності, к.т.н. Портянко Т.М. В ході свого виступу  вона підняла важливе питання, як для науковців так і практиків: управління  ризиками в процесі життєвого циклу комп’ютеризованих систем, враховуючи якість продукції, що випускається, безпеку споживачів та цілісність збережених даних. Адже, сьогодні неможливо уявити успішну діяльність будь-якого підприємства без ефективного використання інформаційних технологій. Діяльність людини є потенційно небезпечною та завжди існують ризики небезпеки. Ризик можна уявити як поєднання ймовірності події з певними небажаними наслідками: вихід з ладу обладнання, травмування, захворювання людей, матеріальні втрати тощо. Реалізація програми управління ризиками для комп’ютеризованих систем має на увазі ідентифікацію всіх можливих її відмов, помилок персоналу, втрати даних, оцінку ймовірності їх настання і ступеня критичності, виходячи з можливих наслідків для споживача. І, як результат, виконання комплексу заходів, спрямованих на усунення всіх значних ризиків.

Дні валідації в Києві – це насичена програма,  персональні консультації зі спікерами та спілкування з  фахівцями з різних підприємств та науковцями, які спеціально зустрічаються для неформальної передачі знань один одному.