Ви тут: ЧДТУ Будівельний факультет Кафедра безпеки життєдіяльності Новини кафедри П'ятий Глобальний Тиждень безпеки дорожнього руху та його результати
Субота, 11 травня 2019 11:08

П'ятий Глобальний Тиждень безпеки дорожнього руху та його результати

Наш університет вдало розпочав Тиждень цікавим заходом. В понеділок 6 травня на великій перерві у вестибюлі першого корпусу університету кафедра безпеки життєдіяльності жваво презентувала всі ті задачі, що поставив перед суспільством п’ятий Глобальний ТБДР ООН. Була підготовлена ціла локація, що привернула до себе увагу оточення. Студенти могли покерувати авто у відомій грі Need for speed. Це, до речі, єдиний варіант, де автошлях дозволяє помилятись. Поруч проходила презентація, де під печальну музику йшов відеоряд з результатами таких помилок на реальних дорогах, показувалась статистика ДТП в Україні.

Справжньою родзинкою була виставка від представників Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля. Колектив навчальної пожежно-рятувальної частини ЧІПБ продемонстрував комплект сучасного аварійно-рятувального обладнання та спорядження, яке застосовується під час ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод. Співробітники та студенти нашого навчального закладу отримали майстер-клас по роботі цього обладнання. А це й гідравлічні розтискачі та насосні станції, домкрати, пневматична подушка тощо.

Дякуємо нашим колегам з ЧІПБ за можливість доторкнутись до обладнання, яке, дай Бог, в реальному житті доведеться використовувати лише у виключних випадках.6-12 травня по всій Україні проходить Тиждень безпеки дорожнього руху (ТБДР). «Лідерство в галузі безпеки дорожнього руху» - таке гасло цьогорічного Тижня. І що казати, в нашій країні питання безпеки на дорогах є складним і болючим.

В Україні цей тиждень також пройшов цікаво та плідно. Відбувались обговорення, яким чином покращити ситуацію з якістю руху, зменшити травмування та смертність на автошляхах, як на конференціях загальнодержавного рівня, так і в навчальних закладах на рівні областей і районів. Запорука безпеки на дорозі - персональна відповідальність кожного учасника руху.

Хотілося б відмітити позитивні зміни в нашому житті. Не дивлячись на те, що стан автошляхів є дуже далеким від норм, зараз проводяться ремонтні роботи, устанавлюються нові дорожні знаки, технічно оснащуються найбільш небезпечні пішохідні переходи.

Наводимо фото новітніх "лежачих поліцейських", що нещодавно встановлені на вулицях Черкас. І відразу питання: що не так на останньому фото?