Ви тут: ЧДТУ Будівельний факультет Кафедра безпеки життєдіяльності Новини кафедри Кафедра безпеки життєдіяльності розпочала Тиждень охорони праці (23.04.18)
Вівторок, 24 квітня 2018 21:47

Кафедра безпеки життєдіяльності розпочала Тиждень охорони праці (23.04.18)

Питання безпеки при пожежах є дуже актуальними, оскільки щорічно в Україні реєструється 41000-50000 пожеж, на яких гине 2200-2500 чоловік. Усвідомлення того, які дії необхідно виконувати в разі виникнення небезпечної ситуації та чітке їх дотримання, може врятувати не одне життя.

Спочатку виступивзавідувач кафедри БЖД Сергій Ротте, який звернув увагу  присутніх на заходи Тижня охорони праці в Університетіта розповів про необхідність неухильно дотримуватися правил та норм з охорони праці.

Далі захід продовжив старший викладач кафедри Володимир Цікановський, який розкрив план Заходу.

Захід складався з двох частин.

В першій частині, яка називалася «Перевірсвої можливості під час евакуації при пожежі», студенти отримали індивідуальні завдання, за якими їм необхідно було здійснити евакуаціюз найвіддаленіших місць декількохнавчальних корпусів. Під керівництвом викладачів кафедри доцентів Сергія Ротте, Юлії Гайової та Тетяни Портянко, викладача Наталії Пшенишноїстуденти виконали тестові завдання, під час яких кожен учасник перевірив себе, на який час він може затримувати дихання, рухаючись по маршруту евакуації, яку відстань при цьому він подолав, аналізували фактори, що впливали на результати порятунку під час потенційної пожежі.

В другій частині заходу «Оптимізація навантажень на електромережу в житлових приміщеннях від обладнання з метою підвищення пожежної безпеки» під керівництвом старшоговикладачаВолодимира Цікановського студенти мали можливість ознайомитисязі значеннями електричної потужності  побутового обладнання; визначитимаксимально можливінавантаженняна електромережу в квартирі; перевірити перетиндроту електричної мережі квартири на відповідність навантаженню; оптимізувативикористання побутового електрообладнання з метою підвищення рівня пожежної безпеки в квартирі.

Таким чином, в результаті обговорення були зроблені висновки, що психологічна готовність до надзвичайної ситуації, технічне та організаційне протипожежне забезпечення можуть значно зменшити наслідки від вогняної стихії.

Галерея зображень